ANASAYFA KÜNYE İLETİŞİM    
 
    HABER KATEGORİLERİ
 
    EN ÇOK OKUNANLAR
 
    YORUMLANANLAR
 
    ANKET
 
BELEDİYE SEÇİMİNİ KİM KAZANIR


BELEDİYE EMNİYETTEN 'DÜZELTME' BEKLİYOR
Kdz. Ereğli Belediyesi Basın Bürosundan yapılan açıklamada: "25 Mart 2013 günü saat 04.33’te, Belediyemiz Vatandaş İstek ve Şikayet Hattı’na, elektronik posta yoluyla bir elektronik mektup bırakan Oğuzhan Yıldız isimli şahıs, söz konusu elektronik postasında, 25 Mart 2013 Salı günü saat 12.00’de, Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı önünde bombalı saldırı gerçekleştireceğini yazarak, cümlesini de “Tüm Türkiye’nin haberine” kelimeleriyle tamamlamıştır" dendi.
 
Kategori : KDZ.EREĞLİ
Yorum Sayısı : 0
Okunma : 180
Tarih : 27.03.2013

 

            Kdz. Ereğli Belediyesi Basın Bürosu'ndan yapılan açıklamada,  ilginç ihbar olayıyla ilgili bazı ifadelerin gerçeği yansıtmadığını kaydedilerek şu açıklamalara yer verildi:

            "Söz konusu bu elektronik posta, Belediyemiz bilgi-işlem kayıtlarına düştükten sonra, aynı günün sabahında yapılan incelemelerde tespit edilmiş; bu tespit sonrasında Belediyemiz Zabıta Müdürü Atilla Çakar, İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği’ne söz konusu elektronik posta ve içeriği ile ilgili telefonla bilgi vermiştir. Zabıta Müdürü Çakar ayrıca bir dilekçe yazarak da durumu yazılı olarak İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirmiştir.

            Belediyemiz tarafından yapılan bu ihbar sonucunda da, gönderdiği elektronik postada Kaymakamlık Binası önünde bombalı saldırı gerçekleştireceğini ifade eden şahıs gözaltına alınmış, şahıs gözaltına alındıktan sonra da emniyet mensupları tarafından Belediyemiz Hizmet Binası’nda bulunan Danışma Bürosu görevlilerinden, söz konusu elektronik posta ile ilgili bilgi almışlardır. Bu süreç içerisinde başta Zabıta Müdürlüğümüz olmak üzere belediyemizin ilgili tüm birimleri gerekli hassasiyeti göstererek Emniyet Müdürlüğü personeline yardımcı olmuşlardır.

            Ancak, bahse konu elektronik postayı Belediyemize ulaştıran şahsı gözaltına alan Emniyet Müdürlüğü, basın kuruluşlarına gönderdiği asayiş bülteninde; ‘Şikayet hattına şüpheli şahıs tarafından “25 Mart 2013 günü saat 12.00’de önünde(*) bombalı saldırı gerçekleştireceğim tüm Türkiye’nin haberine’ yazılı e-mail gönderdiğini bildirmiş, bunun üzerine şüpheli şahıs yakalanarak alınan ifadesinde, daha önce bazı şikayetleri için Belediyesine(*) e-mail gönderdiğini, ancak hiç ilgilenilmediğini, böyle bir e-mail gönderdiğinde ilgilenilip ilgilenilmeyeceğini merak ettiğini beyan etmiş, olayla ilgili tahkikata başlanmıştır.” cümlelerine yer vermiştir.

            Emniyet Müdürlüğü’nün, hazırladığı bu bültende dikkat edileceği gibi cümlelerin içinde eksik kısımlar ve belirtilmeyen kelimelerden kaynaklanan anlatım bozuklukları dikkat çekmektedir. Şahsın eylemini Kaymakamlık önünde gerçekleştireceğini yazmasına rağmen bültende bu bölüm ifade edilmemiştir. Hal böyle olunca da birçok basın kuruluşunda şahsın, eylemini Belediye önünde gerçekleştireceğine yönelik yanlış ifadelere yer verilmiştir. Bültendeki bu eksiklik ve yine şahsın Belediyemiz hakkındaki, doğruluğu kesin olmayan ifadelerinin, Emniyet Müdürlüğü tarafından basın kuruluşlarıyla paylaşması kamuoyunu da yanılgıya düşürmüştür. Bu eksik bilgilendirme sayesinde Belediyemizi karalamak için fırsat kollayan kesimler, bazı yerel internet haber sitelerindeki haberlere ağır ithamların yer aldığı yorumlar bırakmışlardır. Emniyet Müdürlüğü tarafından gönderilen bu bültendeki eksikliklerle yanlışlıkların ve şahsın doğruluğu kesin olmayan ifadelerinin paylaşılmasında bir kasıt aramasak da, aynı müdürlüğün basın kuruluşlarına ivedilikle düzeltme metni göndermesi ve kamuoyunda yaratılan yanılgının ortadan kaldırılmasında hassasiyet göstermesi temennimizdir.”

 
Paylas
 


 
Henüz Bu Haber İçin Yorum Yapılmamış
 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
KÖŞE YAZARLARI    
 
Mümtaz Soysal
Nimet ve Hizmet
Ercan Yüksel
VANDALİZİM
Necati GÜNAY
YEREL BASIN
Atila SERTEL
Yürrüü anca gidersin…
Savaş ÜNLÜ
ÜNLÜ SANATÇI OKULUMUZDAYDI
Koray YAZICI
İLLUMİNATİ......
Meryem Yazgan
TARİH DEĞİL, HATALAR TEKERRÜR EDER
Bülent Sesli
BAŞARININ ANATOMİSİ
Yavuz AKÇAKESE
İNŞALLAH BU SON OLUR
İSTATİSTİKLER    
 
 Bugün : 381
 Toplam : 519521
 IP : 54.196.159.11
Copyright © 2011 Damar Gazetesi - Her Hakkı Saklıdır.   Tasarım : Marka Grup